Vozol Ace Go Vape Pod Kit
Available:
In stock
Only %1 left
SKU
C1139370
Introducing the Vozol Ace Go Vape Pod Kit
Discover the Vozol Ace Go Vape Pod Kit, a top brand product designed for beginners. This kit offers a great ROI with its 0.8ohm coil resistance and 2ml liquid capacity.
Key Features
- Adjustable Airflow and Inhale Activated Tank
- 1300mAh Internal Battery
- USB Type-C Charging
- LED Display
With its wholesale pricing, this kit is a customer favourite. Experience fast delivery when you order the Vozol Ace Go Vape Pod Kit.
| Coming Soon | No |
|---|---|
| Pre-Order | No |
| Discontinued | No |
| Product Category | Vape Kits |
| Brand | Vozol |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Liquid Capacity | 2ml |
| Battery Capacity | 1300mAh |
| Battery Quantity | Single |
| Mod Battery | Internal Battery |
| Charging Type | USB-C |
| Display Type | LED Indicator |
| Wattage (Max) | 30W |
| Wattage (Min) | 5W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Hardware Range | Ace Series |
| Box Contents | 1 x Vozol Ace Go Vape Kit, 1 x 0.8ohm Vozol Ace Max Pod, 1 x User Manual |


